Dirgliosios žarnos sindromas

Tai lėtinis žarnyno veiklos sutrikimas, pasireiškiantis pilvo skausmais ir diskomfortu, susijęs su tuštinimosi dažniu ir išmatų konsistencijos pakitimais.

Keletas Dirgliosios žarnos sindromo simptomų:

-sutrikęs tuštinimasis (tempimo, nevisiško pasituštinimo jausmas),

-pilvo pūtimas, diskomfortas pilve, pilnumo jausmas

-gleivių buvimas išmatose,

-viduriavimas arba vidurių užkietėjimas,

-simptomai pasunkėja pavalgius, palengvėja pasituštinus.

DŽS priežastys nėra visiškai aiškios, tačiau žinoma, kad jo atsiradimui didelės įtakos turi išsiderinusios centrinės nervų sistemos, autonominės nervų sistemos, virškinimo sistemos ir žarnyno mikrobiomo sąveika.

Esant DŽS dažniausiai taikoma specifinė FODMAP arba NICE dieta, kuomet pagal jos sunkumo laipsnį eliminuojami tam tikri angliavandeniai ir jų produktai. Laikantis mitybos rekomendacijų DŽS simptomai sumažėja apie 70 proc. pacientų.

Konsultacija susideda iš 3 dalių

Įvertinama bendra paciento būklė, išsiaiškinami skundai, gretutinės ligos, vartojami medikamentai, tikslai, jei reikalinga, ligos ir gyvenimo istorija, paveldimumas. Matuojamas arterinis kraujo spaudimas, pulsas, kvėpavimo dažnis.  Esant reikalui atliekami labaratoriniai kraujo tyrimai, instrumentiniai apžiūros tyrimai, rekomenduojamos kitų specialistų konsultacijos.

Matuojamas ūgis, svoris, skaičiuojami reikalingi indeksai, išmatuojamos apimtys, vertinama odos elastingumo būklė, aptariami skundai, susiję su virškinimo traktu, valgymo įpročiais, produktų netoleravimu, alergijomis ir t.t. Jei reikalinga – atliekamas kūno analizės testas medicininiu bioimpedanso aparatu.

Sudaromos indvidualiai pritaikytos rekomendacijos, esant reikalui paskiriamas gydymas, sudaromas maitinimosi planas,  sudaromi tikslai ir nurodymai, paskiriami pakartotiniai vizitai,  suderinamas bendradarbiavimas su gydytoju dietologu Jums patogiu būdu.

Susisiekti